Rozhovor pro Tachovské listy. Lednové vydání 2017

Datum: 20.12.2016 00:00

Platnost od: 20.05.2025 - do:20.05.2025V Jungmannově ulici již letos najdete nadstandardní bydlení za dostupnou cenu.

Od letošního léta sledujeme, jak v Jungmannově ulici roste rychlým tempem komplex dvou bytových domů s více jak padesáti byty. Proto jsme se zeptali zástupce mariánskolázeňského developera, společnosti Luxury Home BETA, Filipa Müllera, na aktuální stav projektu. Současně nás zajímalo, jak hodnotí projekt zástupci financující banky, České spořitelny, Roman Major a Robert Brokl.

Jak postupují práce na stavbě? Kdy plánujete mít hotovo?

FM: V současné době máme hotové oba skelety domů a postupně zdíme jednotlivá patra. V prosinci jsme již mohli budoucím majitelů ukázat dispozice některých bytů „naživo“, i když stále jen ve fázi hrubé stavby. Velmi to při šálku čaje ocenili. Přes zimu budeme pokračovat zejména na přípravě elektroinstalace a vodoinstalace, topení a dalších úpravách interiérů . Protože postupujeme podle plánu, tak očekáváme kolaudaci prvního z domů v posledním čtvrtletí roku 2017 a za několik měsíců pak dokončení dalšího domu.

Podařilo se prodat v domech již nějaké byty?

FM: Již od počátku projektu se setkáváme s velkým zájmem – zejména – místních obyvatel. Již čtvrtina bytů má svého majitele. Ti mají i výhodu, že si mohou vybírat ze široké palety bytů 2kk, 3kk a 4kk, a současně z omezeného počtu garáží. Nicméně i ti, co vyčkávají a sledují průběh stavby, mají ještě na výběr ze 30 bytů, 20 garáží, parkovacích stání. Rádi je uvidíme. 

Proč Česká spořitelna financuje tento projekt, jsme se zeptali Romana Majora, zástupce Regionálního korporátního centra ECB.

 RM: Projekt Residence Jungmannova považuje v rámci regionu Tachovska za velmi zajímavý, a proto jsme se jej rozhodli spolufinancovat. Samozřejmě do projektu musí vložit nemalé prostředky sám developer. Podobné projekty pomáhají rozvoji měst a zvyšují kvalitu bydlení, na čemž se Česká spořitelna ráda podílí.  Celý projekt jsem detailně posoudili, jak z pohledu reálnosti výstavby (tu pravidelně kontrolujeme a monitorujeme), tak z pohledu životaschopnosti. Pravidelně s developerem komunikujeme, i proto věříme v úspěch tohoto záměru.

V čem Robert Brokl, zodpovědný v ČS za spolupráci s developery, spatřuje zajímavost tohoto projektu pro budoucí kupující?

 RB:  Ze svých bohatých zkušenosti mohu říci, že jde o projekt v nadstandardní kvalitě, o čemž jsem se přesvědčil i na typologicky velmi podobném projektu (Plzeňská) tohoto developera v Mariánských Lázních. Naše spolupráce s Luxury Home  BETA pak umožňuje budoucím majitelů bytů získat výhodnou hypotéku či úvěr ze stavebního spoření. Díky tomu, že jsme ocenili všechny byty, ušetří klient čas i peníze spojené s vyhotovení znaleckého ocenění.

Mluví se zde často o nadstandardním bydlení za dostupné ceny. Na závěr by nás zajímalo něco bližšího k této nabídce.

FM: Přijďte se podívat do námi vybudované Residence Plzeňská v Mariánských Lázních a uvidíte. Naše ceny se pohybují od 28 000 Kč/m2. Budeme se těšit na každého zájemce.