Tachovský deník: Moderní bydlení a kvalitní provedení. To jsou požadavky na nové bydlení

Datum: 29.03.2017 00:00

Platnost od: 29.09.2030 - do:29.09.2030


Ojedinělým způsobem vstoupila na tachovský realitní trh jedna z developerských společností, která v Jungmannově ulici v Tachově staví rezidenční komplex.

 

Tachov –  Společně se zástupci města Tachov vybrala dvacet pět neziskových organizací a subjektů působících na Tachovsku, které chce finančně podpořit. O tom, které to budou, rozhodla částečně svými hlasy  i veřejnost. „Z vybraných dvaceti pěti subjektů veřejnost vybrala deset, které postupují do užšího výběru. Osm z nich pak začátkem dubna vyberou kupující bytů a těchto osm společností finančně podpoříme. Připravenou pro ně máme částku čtyřicet osm tisíc korun. Každý ze subjektů tak získá na svoji činnost šest tisíc korun,“ řekla Deníku Petra Pavlíková ze společnosti Luxury Home a doplnila, že úvaha finanční podpory některých subjektů působících na Tachovsku vznikla na základě dobré spolupráce s městem. „Naše společnost si váží, že mohla realizovat výstavbu Rezidence Jungmannova v Tachově a také dobré spolupráce s městem Tachov.

Záměr developerské společnosti vítá i město Tachov, které pomohlo s výběrem vhodných subjektů. „Vážíme si toho, že firma s tímto záměrem přišla. Vítáme, že sami občané mohou rozhodnout, který ze subjektů chtějí ocenit svým hlasem, za jeho záslužnou činnost,“ podtrhl starosta města Tachov Jiří Struček.

Developerská společnost  v rámci svého působení na Tachovsku pořádá pro zájemce o rezidenční bydlení Dny otevřených dveří. Jedením z nich byla i uplynulá sobota, kdy měli návštěvníci možnost prohlédnou si rozestavěný komplex. „Zájem veřejnosti nás mile překvapil. V průběhu dopoledne přišlo téměř osmdesát lidí,“ řekl Filip Müller ze společnosti Luxury Home a dodal, že z padesáti čtyřech připravovaných bytů je jich už přes čtyřicet procent zarezervováno a je na ně složena záloha. „Je znát zájem o kvalitnější a lepší bydlení, které vyhovuje i moderním standardům. Prodejní ceny starších bytů jsou v Tachově nadhodnoceny, stejně je tomu i u nájemního bydlení. To vše počítáno k poměru průměrných platů na Tachovsku. Těší nás proto zájem lidí, kteří si raději připlatí nijak výraznou částku oproti koupi například staršího bytu a ví, že budou bydlet kvalitně, bezpečně a moderně,“ dodal realitní makléř.

První zájemci o bydlení v rezidenční čtvrti by se tak mohli začít do nových bytů stěhovat už na podzim, kdy by měla být výstavba komplexu dokončena.